Dni Otwarte Funduszy Europejskich 2020

W związku z obecną sytuacją, Dni Otwarte Funduszy Europejskich 2020 (DOFE 2020) odbędą się w forule „online”, w związku z czym, zwracamy się do naszych Beneficjentów z prośbą o przekazanie materiałów video, które mogłyby zostać wykorzystane na stronie internetowej poświęconej DOFE 2020. Być może dysponują Państwo nagraniami dotyczącymi realizacji projektów dofinansowywanych w ramach działania 7.1 Programu infrastruktura i Środowisko, które będzie można wykorzystać ww. wydarzeniu. DOFE 2020 będzie elementem promocyjnego zakończenia perspektywy finansowej 2014-2020. Będziemy wdzięczni za dokonanie przeglądu posiadanych materiałów i podzielenie się nimi z nami.
Zachęcamy również do wzięcia czynnego udziału w DOFE 2020, poprzez przygotowanie wydarzeń, które mogłyby być transmitowane podczas wejść na żywo w trakcie wydarzenia kulminacyjnego (25-27.09). Przykładowe wydarzenia: wirtualny spacer po obiektach (oczywiście na tyle, na ile pozwalają procedury bezpieczeństwa), czy warsztaty, podczas których zostaną pokazane różne procesy, urządzenia, sprzęt itd.
Koncepcja Dni Otwartych Funduszy Europejskich 2020
Ze względu na epidemię proponujemy organizację DOFE w formie online. Z uwagi na kończącą się obecną perspektywę finansową, DOFE 2020 będą elementem promocyjnego zakończenia perspektywy finansowej 2014-2020.
Kiedy?
Proponowany termin: sierpień – koniec września br. (w przypadku realizacji Wielkiego testu o Europie w TVP – do połowy października).
Wydarzenie kulminacyjne (program online na żywo oraz ogłoszenie zwycięzców konkursów): 25-27 września br.
Główne założenie
Wydarzenie tylko online. Ze względu na niepewną sytuację rezygnujemy z możliwości otwierania się projektów przez Beneficjentów.
Gdzie?
Główną platformą do realizacji DOFE 2020 jest strona www.dniotwarte.eu. Na stronie zamieszczone zostaną materiały wideo, graficzne oraz wirtualne spacery/zwiedzanie, warsztaty online, materiały edukacyjne, eksperymenty naukowe, które można przeprowadzić w domu, ewentualnie linki przekierowujące na stronę Beneficjenta, jeśli materiał jest przygotowany w formacie, który uniemożliwia umieszczenie na naszej stronie).
Materiały oraz ewentualne chęć wzięcia czynnego udziału w DOFE 2020 prosimy przysyłać na adres (jeżeli to możliwe, do 19 czerwca, najpóźniej do końca miesiąca):
krzysztof.gach@inig.pl oraz szymon.kawa@inig.pl