Dni Otwarte Funduszy Europejskich 2020

Wspólne bezpieczeństwo jest dla nas najważniejsze. To dlatego w tym roku DOFE przenieśliśmy w całości do sieci. Wystarczy więc, że włączycie komputer, rozsiądziecie się wygodnie na kanapie czy w ulubionym fotelu – i już możecie zwiedzić z nami wirtualnie dosłownie każdy zakątek Polski.

 

W jaki sposób wziąć udział w „funduszowych” atrakcjach?

Po prostu wejdźcie na stronę www.dniotwarte.eu. To tu w specjalnym oknie będą transmitowane wszystkie atrakcje zgodnie z harmonogramem, który podamy niebawem. Nie musicie więc przeklikiwać się, szukać kolejnych wydarzeń w social mediach. Nie ma też limitów i wejściówek. Wystarczy, że włączycie przeglądarkę!

Kiedy dokładnie będziemy transmitować dla Was atrakcje?

Startujemy w piątek 25 września o godzinie 12.00. A całą akcję kończymy w niedzielę 27 września o 20.30. Cały harmonogram Dni Otwartych już wkrótce pojawi się na naszej stronie. Nowa formuła to duże organizacyjne wyzwanie. Cały czas staramy się tak rozplanować nasz funduszowy „rozkład jazdy”, żebyście na pewno nie nudzili się z nami w ten wrześniowy weekend.

Jeśli chcecie być na bieżąco – koniecznie zaglądajcie na profil Funduszy Europejskich na Facebooku.

Uchylimy rąbka tajemnicy

Cały czas pracujemy nad finalnym harmonogramem akcji, ale coś już możemy zdradzić. Oto kilka atrakcji, które przygotowaliśmy dla Was na piątek 25 września:

  • W Pacanowie kozy kują… Chyba nie ma dziecka, które nie znałoby książki Makuszyńskiego o sympatycznym, lecz pechowym koziołku Matołku. Najmłodsi widzowie o godz. 14.00 będą mogli zobaczyć go w wejściu na żywo. Koziołek pomoże kowalowi wykonać podkowę, a zrobi nie gdzie indziej, a w Pacanowie właśnie. A konkretnie w Europejskim Centrum Bajki, które powstało dzięki Funduszom Europejskim. Koziołek na pewno odpowie też na pytania co ciekawszych widzów.
  • Sztuczna inteligencja a literatura. Algorytm, który „czyta” książki, analizuje je i podsuwa rekomendacje? Brzmi jak futurystyczna wizja rodem z powieści Stanisława Lema, ale… To już rzeczywistość! Sztuczna inteligencja może wspomóc bibliotekarzy, czytelników i wydawców, by ułatwić im odnalezienie się w zalewie literackich nowości. System jest już po pierwszych testach! Podczas wejścia na żywo firma Literacka, która skorzystała z unijnych dotacji, opowie więcej o swojej nowatorskiej technologii.
  • Historia nicią utkana. Jeśli marzyliście, by nauczyć się tkać, to propozycja dla Was! Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej przygotowało dla Was specjalny pokaz. Pani Lucyna Kędzierska wprowadzi Was w tajniki przędzenia wełny, przygotowania osnowy i samego tkania techniką dwuosnowową. Tym, którzy nie wiedzą, nie zdradzimy, na czym polega ta technika. Wejdźcie na naszą stronę i przekonajcie się sami.

Chęciny i wirtualne zwiedzanie wystaw w Centrum Leonardo da Vinci. Chemiczne doświadczenia transmitowane z Gorzowa. On-line’owy spacer po siedzibie firmy Plantalux, która produkuje innowacyjne oświetlenie do szklarni. Zwiedzanie Gigantów Mocy w Bełchatowie. A to wszystko tylko w piątek!

Futurystyczne technologie i tradycyjne rzemiosło, przeszłość i przyszłość. Atrakcje kulturalne, porady zdrowotne, warsztaty kulinarne czy rękodzielnicze, wydarzenia przygotowane z myślą o najmłodszych.

Wśród naszych funduszowych atrakcji każdy znajdzie coś dla siebie. Koniecznie bądźcie z nami!

 

Zapraszamy do udziału w wydarzeniu!